Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Trener Zagłębia Lubin: graliśmy konsekwentnie i to dało nam sukces

sk
piątek, 8.02.2019 r.
godz. 22.51
sk | piątek, 8.02.2019 r., godz. 22.51
Trener Zagłębia Lubin: graliśmy konsekwentnie i to dało nam sukces
fot. Paweł Rosolski

Ben van Dael po meczu z Lechem Poznań miał powody do zadowolenia. Jego Zagłębie Lubin zwyciężyło 2:1.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Miedziowi przez większość spotkania dominowali i dłużej utrzymywali się przy piłce, mimo to jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Graczy Zagłębia Lubin to jednak nie podłamało i najpierw zdołali oni wyrównać, a w końcówce zapewnić sobie prowadzenie, choć po drodze zmarnowali jeszcze rzut karny.
 
- Jestem bardzo zadowolony i dumny z chłopaków, że wykonali pracę, jakiej od nich oczekiwałem. W pierwszej połowie dominowaliśmy, ale w przejściowych momentach mieliśmy więcej problemów, co Lech mógł wykorzystać. Dyktowaliśmy wówczas tempo gry, ale w obronie powinniśmy lepiej wykonywać założenia meczowe. Generalnie byliśmy jednak wtedy lepsi, choć wykreowaliśmy za mało sytuacji bramkowych - komentował na pomeczowej konferencji Ben van Dael.
 
Zagłębie po przerwie grało bardzo ofensywie i długimi fragmentami wyraźnie dominowało nad Lechem. Gości nie zraziła nawet stracona bramka. - W drugiej połowie poprawiliśmy kilka rzeczy i wyglądało to dużo lepiej, dlatego częściej byliśmy po bramką Lecha i stwarzaliśmy tam zagrożenie. Choć przegrywaliśmy 0:1, to konsekwentnie graliśmy to co trenujemy i dlatego odnieśliśmy sukces. Szybko padł gol na 1:1, potem był niewykorzystany karny, ale piłkarze wierzyli, grali do końca i zwyciężyliśmy. To nam daje energię do dalszej pracy - podsumował szkoleniowiec.
Reklama