Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Nastoletni Jakub walczy z glejakiem mózgu. Nie spodziewał się, że do jego drzwi zapukają policjanci

j
niedziela, 14.04.2019 r.
godz. 13.30
j | niedziela, 14.04.2019 r., godz. 13.30
Nastoletni Jakub walczy z glejakiem mózgu. Nie spodziewał się, że do jego drzwi zapukają policjanci
fot. Policja

Wielką pasją 15-latka jest wyposażenie jednostek specjalnych policji i wojska. Dzięki policjantom mógł zobaczyć je z bliska.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Młody mieszkaniec Krajenki cały czas walczy o powrót do zdrowia. W ubiegłym roku zdiagnozowano u niego glejaka mózgu. Chłopak przeszedł już długotrwałe i ciężkie leczenie oraz kilkanaście cykli chemioterapii. By choć na chwilę mógł zapomnieć o chorobie, na prośbę rodziców w domu Jakuba pojawili się mundurowi ze złotowskiej jednostki.

Jakub ma wiele zainteresowań, a jednym z nich są jednostki antyterrorystyczne i wojskowe. Chłopiec nie spodziewał się jednak, że w domu odwiedzą go mundurowi, którzy zaprezentują i opowiedzą o walorach bojowych kilku jednostek broni będącej na wyposażeniu Polskiej Policji – relacjonuje podkom. Maciej Forecki , oficer prasowy policji w Złotowie.

Mimo choroby z twarzy chłopca ani na chwilę nie znikał uśmiech. 15-letni Jakub po pokazie przygotowanym przez policjantów pochwalił się własnym karabinkiem ASG opowiadając historie z inscenizowanych bitew z kolegami. Na koniec Jakub, policjanci i jego tata zrobili wspólne pamiątkowe zdjęcie, które ma przypominać funkcjonariuszom odwagę i wytrwałość młodego chłopca, który w ich oczach jest bohaterem – dodaje.

Reklama