Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-2 -8
Reklama

Pościg za pijanym kierowcą. Młody mężczyzna miał 2,7 promila

BS
środa, 16.05.2018 r.
godz. 15.30
BS | środa, 16.05.2018 r., godz. 15.30
Pościg za pijanym kierowcą. Młody mężczyzna miał 2,7 promila

Kilka nocy temu policjanci z Pleszewa zostali powiadomieni o pijanym kierowcy, który porusza się ulicami miasta. Próba jego zatrzymania nie powiodła się, a mężczyzna zaczął uciekać.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-1°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
-2°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
-3°C 1011 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Informacje o pijanym kierowcy, który ulicami miasta porusza się Peugeotem dotarły do policjantów w nocy z 12 na 13 maja - Przed godz. 2.00 na ul. Rynek w Pleszewie policjanci zauważyli opisany pojazd. Funkcjonariusze podali sygnał do zatrzymania. Kierowca nie zareagował, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci podjęli pościg, który był prowadzony ulicami miasta, a następnie przeniósł się na teren gminy Gołuchów i gminy Pleszew - relacjonuje Monika Kołaska z miejscowej policji.

Ostatecznie samochód został zatrzymany przez wystawiony posterunek blokadowy w miejscowości Kuczków, ale kierowca postanowił uciekać pieszo. Nie uciekł jednak daleko - Po zatrzymaniu okazało się, że to 20-letni mieszkaniec gminy Pleszew, który ma orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Ponadto badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie 2,7 promila - dodaje Kołaska.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do orzeczonego zakazu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za popełnione czyny grozi mu kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama