Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-2 -8
Reklama

„Najem z dojściem do własności”: lepszy niż długi kredyt i drogi najem

REKLAMA
środa, 16.05.2018 r.
godz. 10.00
REKLAMA | środa, 16.05.2018 r., godz. 10.00
„Najem z dojściem do własności”: lepszy niż długi kredyt i drogi najem

Dostęp do mieszkań to w ostatnim czasie głośny temat. Pojawiają się rządowe inicjatywy typu program „Mieszkanie+” i rozmaite dopłaty, które mają poprawić stan materialny rodzin. Jednak, czy szansa na nowy dom ma być oferowana tylko przez państwo?

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-1°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
-2°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
-3°C 1011 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Czy w Poznaniu łatwo jest kupić mieszkanie? W niejednym bloku można znaleźć prywatne ulotki z informacją o chęci takiego zakupu. W portalach ogłoszeniowych widnieje wiele ogłoszeń, ale każdy pragnie nabyć swój „własny kąt” w jak najlepszej cenie i o jak najwyższej jakości. Jednak, czy przystępnych ofert nie jest za mało? Kupno mieszkania wciąż wiąże się z koniecznością posiadania dużego zaplecza finansowego, a najczęściej z zaciągnięciem kredytu.

Jak więc student dopiero wkraczający w dorosłe życie albo młode rodziny mogą sobie pozwolić na własne mieszkanie, gdy nie mogą ubiegać się o kredyt? Pomyślało o tym Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, spółka miejska z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obszarze mieszkalnictwa. Ma za sobą wiele zrealizowanych projektów, m.in. „Mieszkanie dla Absolwenta” czy „Mieszkanie dla Seniora”, czy też osiedla wybudowane w tzw. „systemie TBS”, znajdujące się w wielu atrakcyjnych miejscach naszego miasta. Ich  uzupełnieniem jest miejski program „Najem z dojściem do własności” skierowany do osób średnio zarabiających, które wiążą swoją przyszłość z Poznaniem, jednak ze względu na swoją sytuację ekonomiczną mają trudność z pozyskaniem mieszkania na wolnym rynku. PTBS rozpoczęło budowę mieszkań w tej formule w ubiegłym roku, a teraz przygotowuje się do realizacji II etapu osiedla zlokalizowanego na Strzeszynie.

Rozwiązanie idealne

Program „Najem z dojściem do własności” opiera się na idei stopniowego wykupu mieszkania. Proces nabycia lokalu rozłożony jest na trzy etapy, co skutkuje jego większą dostępnością dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową. Pierwszy – to wpłata partycypacji w kosztach budowy mieszkania. Drugi – najem, w tym czasie mieszkaniec spłaca część ceny najmowanego mieszkania. Na realizację trzeciego etapu – tj. wykupienie na własność mieszkania najemca ma czas przez okres od 5 do 25 lat od momentu podpisania umowy najmu.

Osoby zainteresowane taką formą nabycia własnego M już od 21 maja mogą składać wnioski o przydział lokalu. Uczestnikiem może być każdy pod warunkiem spełnienia kryterium dochodowego określonego w regulaminie. Ponadto uczestnik w momencie zawierania umowy najmu nie może być właścicielem innego mieszkania oraz powinien rozliczać podatek dochodowy w Poznaniu.

Wnioski można składać: e-mailem, wysyłając na adres bok@ptbs.pl, pocztą tradycyjną na adres Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o., ul. Konfederacka 4, 60-281 Poznań, lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Konfederackiej 4. Zapisy potrwają do 2 lipca.

Dodatkową zachętą dla par chcących założyć rodzinę lub osób już posiadających dzieci będzie fakt, że w ramach osiedla powstanie przedszkole i żłobek. Oprócz tego pojawią się lokale usługowe oraz przychodnia lekarska. Perspektywa dojścia do własnego mieszkania w przyjaznej okolicy na pewno przyciągnie uwagę wielu mieszkańców Poznania i okolic chcących się ustatkować. Nie pozostaje im nic innego, jak zapoznać się z regulaminem umieszczonym na stronie internetowej PTBS w zakładce „Najem z dojściem do mieszkania” i  złożenie wniosku.

Reklama