Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-2 -8
Reklama

Siódma edycja Simchat Chajim Festival #2018 rozpocznie się 17 maja i po raz pierwszy zagości w Poznaniu!

REKLAMA
wtorek, 15.05.2018 r.
godz. 19.00
REKLAMA | wtorek, 15.05.2018 r., godz. 19.00

Festiwal kultury żydowskiej porwie uczestników w wyjątkową podróż w świat sztuki, muzyki, kuchni i niesamowitych osobowości. Przez 11 dni, odbędzie się blisko 40 wydarzeń, nie tylko w Poznaniu, ale również w Jarocinie i Krotoszynie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-1°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
-2°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
-3°C 1011 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Tegoroczna edycja to nie tylko nowa przestrzeń, to także wyjątkowi goście. W Poznaniu wystąpi Ori Alboher - izraelski muzyk, a o głośnym procesie z końca lat 90. opowie prof. Deborah Lipstadt amerykańska pisarka i historyczka, autorka książki „Denying the Holocaust”. Również w Jarocinie – będzie to pierwszy i jedyny koncert w Polsce – wystąpi izraelski rockowy zespół Bucharest. To tylko początek tego, co czeka na Wielkopolską publiczność podczas Simchat Chajim Festival. W programie nie brak odwołań do współczesności, czyli niezwykłych filmów, aromatycznej kuchni i różnorodnej muzyki. Wielowymiarowa idea to właśnie: koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty, pokazy filmowe, spotkania z ludźmi sztuki i kultury oraz wykłady. Simchat Chajim to „radość życia”, poszukiwanie oraz odnajdywanie jej w różnych przejawach sztuki, to także dialog przeszłości z teraźniejszością.

Simchat Chajim Festiwal rusza w czwartek 17 maja. W ten dzień o godz. 19.00 w Galerii na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze w Poznaniu odbędzie się wernisaż wystawy „Roma Ligocka. W poszukiwaniu bliskości” prezentujący dorobek artystyczny tej oryginalnej malarki i pisarki.

Następnego dnia, 18 maja, w Jarocinie wystąpi uwielbiany przez publiczność na całym świecie, wywodzący się z Krakowa zespół Kroke, tym razem w towarzystwie muzyka Sławomira Bernego. Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato mają na koncie ponad 15 albumów.

W sobotę 19 maja wyjątkowe wydarzenie w Poznaniu w Studio Słodownia +3 – koncert izraelskiego artysty ORI. Muzyk w swej twórczości podróżuje poprzez subtelną elektronikę, pop, aż po ambient. Również w sobotę w Starym Browarze o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z malarką i pisarką Romą Ligocką. 

W poniedziałkowy wieczór w Jarocinie zagości doceniony przez krytyków i publiczność monodram „Zapiski z wygnania” w reżyserii Magdy Umer. Na scenie pojawi się Krystyna Janda wraz z zespołem Janusza Bogackiego. „Zapiski z wygnania” to bardzo osobiste wspomnienia Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki roku 1968.

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń festiwalowych można znaleźć na stronie www.simchatchajim.pl/program. Jak podkreślają organizatorzy, udział w większości wydarzeń jest bezpłatny. Bilety na spektakle i koncerty można kupić na stronie Bilety24.pl. 14 kwietnia Państwo Izrael świętowało swoje 70 urodziny! Z tej okazji  mają organizatorzy przygotowali dla Was prezent w postaci rabatu na bilety. Z kodem rabatowym IZRAEL zapłacisz tylko 70% ceny za wyjątkowe trzy wydarzenia: Koncert Kroke & Sławomir Berny w Jarocinie, Koncert Oriego Albohera w Poznaniu, spektakl „Zapiski z wygnania” z Krystyną Jandą w Jarocinie.

Reklama