Pogoda jutro Pogoda Poznań
239
Juwenalia 2018 POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
KONCERT
Czwartek 24 maja 2018
Piątek 25 maja 2018
Sobota 26 maja 2018
Niedziela 27 maja 2018

Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
maj
pnwtśrczptsond
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Juwenalia to najważniejsze święto dla studentów, a tym bardziej są one wyjątkowe dla nas, żaków Poznania, ponieważ stanowią kulminację maratonu “aliów”, czyli imprez poszczególnych uczelni. W tym roku wydarzenie odbędzie się ponownie w Parku Jana Pawła II na Łęgach Dębińskich od 24 do 26 Maja.
Jak co roku rozpoczniemy nasz festiwal od Pochodu Juwenaliowego, który wystartuje 24 maja o 17:00 na Placu Adama Mickiewicza. Każda uczelnia ma za zadanie zademonstrować swoją indywidualność i odrębność, jednocześnie pokazując, że studenci z Poznania są pod wieloma względami zjednoczeni.
W tym roku nastąpi mała zmiana (a raczej powrót do tradycji), ponieważ Prezydent Jacek Jaśkowiak wręczy studentom klucze do bram Poznania, symbolicznie oddając na trzy dni miasto w ich posiadanie. Wydarzenie odbędzie się jednak na Głównej Scenie podczas pierwszego dnia festiwalu.

Koncerty potrwają trzy dni, a tak prezentuje się harmonogram występów:

24.05

Przed Wschodem Słońca
Przekazanie Kluczy
Krzysztof Krawczyk
Organek

25.05

Snowblind
BEMY
Ten Typ Mes
Mrozu

26.05

DJ Nucli
CoOperate Orchestra
Łona, Webber & The Pimps
Bass Astral x Igo
Daria Zawiałow

Na Małej scenie natomiast zaprezentują się początkujące zespoły muzyki alternatywnej oraz stand-uperzy. Dla aktywnych nie zabraknie pokazów tańca oraz lekcji zumby. Jednakże Juwenalia to nie tylko muzyka i taniec, ale również szeroko pojęta integracja, która ma miejsce w strefie animacji oraz w strefie studenckiej. Odbywać się tam będą liczne konkursy, atrakcje, na przykład karaoke oraz warsztaty prowadzone przez studentów ASP. Z kolei ważne dla studentów zagadnienia, takie jak kultura, organizacja wydarzeń oraz wakacje studenckie zostaną poruszone podczas debat na Forum Juwenaliowym.

Na sam koniec nowość i niespodzianka dla najmłodszych mieszkanców Poznania i ich rodziców!
27 maja od 12:00 do 18:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych miłośników dobrej zabawy, do Parku Jana Pawła II na Kindernalia - pierwszy tego rodzaju festyn rodzinny. Dla uczestników przewidziano niezwykłe atrakcje, m.in: różnorodne strefy tematyczne (podróżnika, cyrkowa czy artystyczna), dmuchane zamki, pokazy służb ratowniczych oraz występy artystyczne (muzycy, cyrkowcy, aktorzy oraz iluzjoniści). Na chwilę odpoczynku oraz zaspokojenie głodu będzie można udać się do strefy Foodtrucków. Wszystko to od studentów dla mieszkańców, w podziękowaniu za przyjazną atmosferę dla akademickiej społeczności w naszym przepięknym mieście.

Juwenalia są otwarte również na media! Czekamy na Wasz kontakt i pytania, jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji.

• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.