Pogoda jutro Pogoda Poznań
-2-8
Black by Tomek Tomkowiak
WYSTAWA
trwa od Czwartek, 2018.04.26 do Sobota, 2018.06.30

Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie

"Podróżuję dla Fotografii. Można powiedzieć nawet, że Fotografia to cała moja podróż. Gdziekolwiek wyjeżdżam, czy jest to "sąsiedni" Amsterdam, czy "odległe" San Francisco, nie wspominając już o innym, afrykańskim świecie, towarzyszy mi aparat. Narzędzie, dzięki któremu zapisuję swoją pasję, "wdrukowuję" swój sposób widzenia na papier, a następnie zwracam światu w postaci wystaw czy publikacji. Podróż zatacza koło, nabiera "fizyczności". Staje się kolejną drogą, do której trzeba się przygotować, wypowiedzieć się, dołożyć do układanki świata coś, czego pozornie nie było widać pierwotnie. Fotografie są powołaniem do życia nowej rzeczywistości, po której ktoś inny może teraz iść i odkrywać: jako krytyk, widz, odbiorca, technik, ramiarz, szklarz, monter...Każdy z tej podróży wynosi coś innego, wyjątkowego dla siebie. Ja nadaje jedynie formę - rożną w zależności od miejsca, kontekstu, nastroju, ulotności chwili. Tym razem moją podróż można zamknąć w jednym słowie: BLACK"

Na wystawie zobaczyć będzie można prace wyłącznie czarno-białe, wyłącznie czarnych dziewcząt, które napotkał na swojej drodze fotograf. Będzie więc kilka ujęć z Amsterdamu, gdzie bohaterką jest Nirmala (Sri Lanca) z San Francisco czy z Zanzibaru, który stał się dla Tomka drugim domem i gdzie od lat realizuje swoje fotograficzne pasje. Wszystkie zdjęcia powstały "przez przypadek", bez żadnego budżetu, nie uczestniczyli w nich wizażyści, fryzjerzy, projektanci mody...

- Chciałem realizować "fotografię" bez ozdobników , udowodnić sobie, że nie potrzebuje koniecznie wyrafinowanych form z innych dziedzin sztuki, by zdjęcia miały przekaz i sens, by były odpowiedzią na moje zapotrzebowanie piękna. Chciałem, by wyjątkowość tych dziewcząt była autonomiczna, naturalna, niezależna od niczego więcej jak tylko fotograficzny moment.
- Tomek Tomkowiak

Wstęp wolny.

Miejsce: dziedziniec Młyńska 12

• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.