blog background

Przemysław Piasta: Poznań prawym okiem
polityka, samorząd, endecja, prawica, łazarz, grunwald,
metka_epoznan
Głosuję na Korwina
ok
620
not ok
817
liczba odsłon: 3020

„Nie głosuję (…) Dlaczego? Z tego samego powodu, dla którego nie opróżniam chochelką Bałtyku. Raz, że mi się nie chce, dwa że szkoda zdrowia, a trzy, że w ten sposób to ja niczego nie zmienię.” - taką oto perłą przemyśleń podzielił się ostatnio z ludzkością jeden z ciekawszych twórców alternatywnych*. Trudno odmówić cienia racji temu stwierdzeniu, przeciwnie, jest ono wrednie, niesympatycznie prawdziwe. Tym bardziej w kontekście eurowyborów, które w istocie są pozbawione większego znaczenia. W procesie decyzyjnym UE rola europarlamentu jest najwyżej czwartorzędna, daleko za Radą Europy i Komisją Europejską, że o Kanclerzu Niemiec nie wspomnę. Stąd potencjalna decyzja wyborcza ogranicza się w zasadzie wyboru komu zapewnimy kilka lat niezbyt wymagającej i stresującej ale za to przyzwoicie płatnej pracy.

Dodatkowym czynnikiem zniechęcającym do udziału we wszelakich, nie tylko tych wyborach, jest monopolizacja sceny politycznej. Od lat dzieli ją pomiędzy siebie kilka karteli określających się żartobliwie mianem partii politycznych. Nie różnią się one od siebie niczym istotnym. Nie są też zdolne do kreacji gdyż jako pasożyty stworzone są wyłącznie do żerowania. Te patologiczne organizmy składają się w znacznej mierze z „aparatu partyjnego” biernego, miernego ale za to wiernego wobec światłych przywódców. Co prawda można empirycznie dowieść występowania w przyrodzie pojedynczych przyzwoitych polityków, z zasady są oni jednak nic nie znaczącą mniejszością. Natomiast jakie są same partie każdy widzi. Szkoda gadać, stąd sięgając po klasykę pozwolę sobie jedynie stwierdzić, iż nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby określić tą zgraję dostatecznie obelżywie.

Nie dziwię się więc tym z Państwa, którzy nie mają ochoty brać udziału w tej żałosnej tragifarsie. Zresztą gdybym powiedział, że głosuję przy każdej nadarzającej się okazji zwyczajnie bym skłamał. Czasami po prostu nie ma na kogo. Jednak tym razem pofatyguję się na wybory. Przede wszystkim dlatego, że niezależnie od nikłej mocy sprawczej mojego głosu, mam jakikolwiek wybór. Partie głównego nurtu, odrzucam z przyczyn pryncypialnych. Poza nimi o elekcję ubiegają się jednak dwa komitety wyborcze Ruch Narodowy i Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke.

Jestem endekiem, z czym zresztą się nie kryję i nigdy nie kryłem. Mogłoby się wydawać, że naturalny wyborem będzie dla mnie komitet nazwany nieco na wyrost: Ruch Narodowy. Miłe złego początki, więc nie dziwi, że formacja, ta na etapie wstępnych zapowiedzi sprawiała wrażenie perspektywicznej. Trzeba jednak przyznać, że liderzy RN wykonali tytaniczną pracę by ich organizacja była jak najbardziej skrajna i nieakceptowana dla zwykłego Kowalskiego czy Nowaka. Nieakceptowalna także, o ironio, dla większości umiarkowanych środowisk narodowych. Owocem takiej linii działania będzie zapewne poparcie RN w granicach błędu statystycznego.

Gdybym nawet postanowił dołożyć swój głos do tego „sukcesu” skutecznie zniechęca mnie do tego „program” RN. Zlepek infantylnych haseł, utopii i pobożnych życzeń pozbawia złudzeń co do tego jak wyglądałaby Polska już kilka miesięcy po przejęciu władzy przez młodych narodowych radykałów. A mianowicie nie wyglądałaby w ogóle, gdyż administrację na tym terenie przejęliby sąsiedzi. Obawiam się, że ku uciesze większości mieszkańców.

Cieszę się też, że liderzy RN zadbali bym mimo wszystko, w myśl źle pojętej solidarności środowisk narodowych, nie zdecydował się głosować na ich komitet. Gwarantem tego jest poznańska „jedynka” listy wyborczej. Jest nią to pan Bartosz Jóźwiak – prezes kanapowej partyjki UPR. Przypomnę, że UPR to dawna partia Janusza Korwin-Mikke, która jakiś czas temu postanowiła dokonać samounicestwienia poprzez usunięcie ze swych szeregów jedynej rozpoznawalnej postaci, mianowicie Janusza Korwin-Mikke. Jeśli więc zostałem postanowiony przed alternatywą poparcia Nowej Prawicy lub jej mniejszej, bardziej egzotycznej wersji, zdecydowanie wybieram to pierwsze. W końcu po co kupować podróbki skoro w tej samej cenie możemy dostać oryginał.

W ten płynny sposób przechodzimy do mojego wyborczego faworyta. Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke nie jest partią, z której programem utożsamiam się w 100%. Gdyby było inaczej zapewne bym się do niej zapisał. Także nie wszystkie wypowiedzi lidera KNP budzą mój entuzjazm, niektóre wręcz przeciwnie. Ale wybory to nie małżeństwo ani konkurs piękności. To tylko głosowanie na tego kandydata, z którym zgadzamy się w największym stopniu. Mam wrażenie, że zarówno w sprawach pryncypialnych, jak i w przedmiotowej dla eurowyborów kwestii postrzegania UE Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke prezentuje poglądy zasadniczo zbieżne z endeckim punktem widzenia.

Od kilku tygodni wszelkiej maści „autorytety” przekonują nas, że z tego czy innego powodu na Korwina glosować nie warto. Przestrzegają nas, że to niebezpieczni „fanatyczni eurosceptycy”. Tymczasem ja boję się bardziej fanatycznych euroentuzjastów, którzy dla federalistycznych mrzonek poświęcają nasz interes narodowy. Dowiadujemy się też, że ludzie Nowej Prawicy są całkowicie nieznani. Wolę jednak głosować na osobę, którą znam słabo lub zgoła wcale, niż na takich, których znam dobrze jako kanalie i oszustów. Pojawiają się też głosy, żeby nie głosować na mniejsze komitety, tylko na porządnych ludzi na listach tych większych. Czy jednak dorzucenie do kosza zgniłych jabłek kilku jabłek świeżych usunie starą zgniliznę?

Takie niezbyt twórcze, lecz zrównoważone emocjonalnie opinie ustąpiły ostatnio miejsca zwykłemu publicznemu ujadaniu. Im głośniejszy, bardziej histeryczny jest ten jazgot, im bardziej prymitywne i żenujące są próby dyskredytowania Nowej Prawicy, tym bardziej upewniam się w przekonaniu, że jest to właściwy wybór. Jednogłośne wycie pozornie skłóconych polityków i pozornie antagonistycznych mediów jest najlepszą gwarancją, że mój głos nie będzie zmarnowany. Dlatego dziś jestem pewny. W najbliższych wyborach zagłosuję na Nową Prawicę – Janusza Korwin-Mikke.

* Mianowicie Martin Lechowicz. Piszę „twórców” gdyż nie za bardzo wiadomo czy zakwalifikować go jako komika, muzyka, grafika, blogera czy jeszcze co innego. Określenie „twórca”, czyli taki ni to pies ni to wydra, obejmuje wszelkie możliwe kategorie.

WASZE KOMENTARZE[1]
avatarKrzycho: A ja oddam nieważny głos bo politycy to banda oszustów, a kandydaci na polityczne stolce mają tylko kasę i władzę na horyzoncie. W niedzielę frekwencja będzie tragiczna. Oby z urn wyciągnięto jak najwięcej nieważnych kart do głosowania.
dodano: Środa, 2014.05.21 14:23
ok
7
not ok
15
odpowiedz|usuń
~666: Wrzuć pusta kartę. Siedzę w komisji i chętnie dopiszę krzyżyk pod szóstką na liście Korwina. fajna laseczka :P
dodano: Środa, 2014.05.21 14:28, IP:83.20.34.XXX
ok
8
not ok
9
odpowiedz|usuń
avatarKlecha: ~666: Wrzuć pusta kartę. Siedzę w komisji i chętnie dopiszę krzyżyk pod szóstką na liście Korwina. fajna laseczka :P...
Daj foto.
dodano: Środa, 2014.05.21 14:42
ok
18
not ok
3
odpowiedz|usuń
~Autor: Dopóki nie będzie jednomandatowych okręgów wyborczych nie wybiore się. Nie może być tak, że ktoś, na kogo zagłosuje tylko żona i szwagier zostaje posłem tylko dlatego, że jest drugi na liście za jakąś "lokomotywą".
dodano: Środa, 2014.05.21 14:52, IP:83.25.10.XXX
ok
6
not ok
4
odpowiedz|usuń
avatarPoyzn: Korwinowi już słupki spadają, więc będzie to stracony głos. A szkoda. Ja bardzo bym chciał, aby wyjechał z całą swoją rodziną do Bruksela. Tam oczywiście niczego nie dokona i zostanie szybko spacyfikowany, bo nie takie egzemplarze już tam widziano, ale dla nas najważniejsze byłoby to, że w przyszłorocznych wyborach nie zawracałby już Polakom głowy. :) P.S. To NDecja jeszcze istnieje? Myślałem, że ją już dawno, jeszcze przed II WŚ rozwiązano. Prawdziwy Polak patriota nigdy nie będzie wyznawcą żydowskiego króla! Nie te czasy i nie ci ludzie. Kto dziś nisko się kłania watykańskim zaborcom i korzysta z symboli tej żydowskiej sekty, ten nie ma już szans na waadzę w Polsce. :)
dodano: Środa, 2014.05.21 14:59
ok
7
not ok
18
odpowiedz|usuń
avatarseler: Janusz Korwin-Mikke powiedział, że zmusi wszystkich do wolności. Typowo lewackie myślenie.
dodano: Środa, 2014.05.21 15:01
ok
12
not ok
12
odpowiedz|usuń
~666: Poyzn: Korwinowi już słupki spadają, więc będzie to stracony głos. A szkoda. Ja bardzo bym chciał, aby wyjechał z całą swoją rodziną do Bruksela. Tam oczywiś...
ależ p*****lisz
dodano: Środa, 2014.05.21 15:02, IP:83.20.34.XXX
ok
10
not ok
8
odpowiedz|usuń
~666: seler: Janusz Korwin-Mikke powiedział, że zmusi wszystkich do wolności. Typowo lewackie myślenie. ...
Módlmy się więc bracie Selerze!,Skoro sam Korwin Krul jest lewakiem skąd możemy się spodziewać ukojenia?
dodano: Środa, 2014.05.21 15:11, IP:83.20.34.XXX
ok
6
not ok
5
odpowiedz|usuń
avatarKrzycho: ~666: Wrzuć pusta kartę. Siedzę w komisji i chętnie dopiszę krzyżyk pod szóstką na liście Korwina. fajna laseczka :P...
Tak dobrze nie ma. Biorę markera na głosowanie. Swoją drogą fajne masz kryteria doboru kandydatów. Tylko pogratulować.
dodano: Środa, 2014.05.21 15:26
ok
2
not ok
5
odpowiedz|usuń
avatarjedynynormalny: To głosuj.
dodano: Środa, 2014.05.21 15:49
ok
1
not ok
12
odpowiedz|usuń
avatarpasikonik: Widzę,sam kwiat portalowy się już wypowiedział.:)Jaki bloger tacy wpisowicze.:)poziom równy.:)
dodano: Środa, 2014.05.21 17:44
ok
4
not ok
9
odpowiedz|usuń
~666: Dziękujemy Ci robalu, bez ciebie ie byłoby kompletu ;P
dodano: Środa, 2014.05.21 18:30, IP:83.20.34.XXX
ok
5
not ok
4
odpowiedz|usuń
avatarSzczesliwy_Ateista: Zapewne celebryci, którzy kandydują do Europarlamentu nie znają się na polityce, gospodarce i ekonomii bądź maja ją opanowaną w takim zakresie jak większość z nas. Oby tak było to nie byłoby tragedii. Jednak myślę że nie znają się prawie w ogóle. I to że partie polityczne takie osoby wystawiają na listy wyborcze świadczy o tym, że to jedna wielka ściema
dodano: Środa, 2014.05.21 18:42
ok
9
not ok
5
odpowiedz|usuń
avatarpasikonik: ~666: Dziękujemy Ci robalu, bez ciebie ie byłoby kompletu ;P...
Oceniłem chwasty portalowe.:)
dodano: Środa, 2014.05.21 19:25
ok
2
not ok
5
odpowiedz|usuń
~inżninier: lepiej Piast w pomidorze żądz niż mi tu epoznan zaśmiecać !!!
dodano: Środa, 2014.05.21 20:02, IP:217.170.164.XXX
ok
1
not ok
4
odpowiedz|usuń
avatarespe: Ja od zawsze głosuję na PiS. Od czasu, gdy tylko powstał.
dodano: Środa, 2014.05.21 20:38
ok
3
not ok
51
odpowiedz|usuń
~Autor: espe: Ja od zawsze głosuję na PiS. Od czasu, gdy tylko powstał....
Bo jesteś naiwny i głupi, że ufasz politykom, zwłaszcza takim.
dodano: Środa, 2014.05.21 20:50, IP:193.111.141.XXX
ok
7
not ok
5
odpowiedz|usuń
~n: espe: Ja od zawsze głosuję na PiS. Od czasu, gdy tylko powstał....
Czym ty się chwalisz? To poruta jak nie wiem.
dodano: Środa, 2014.05.21 20:59, IP:188.165.23.XXX
ok
7
not ok
5
odpowiedz|usuń
~Autor: Krzycho: A ja oddam nieważny głos bo politycy to banda oszustów, a kandydaci na polityczne stolce mają tylko kasę i władzę na horyzoncie. W niedzielę frekwencj...
lepiej nie głosuj-zeby coś się zmieniło trzeba bojkotować wybory żeby były nieważne
dodano: Środa, 2014.05.21 21:00, IP:109.173.148.XXX
ok
0
not ok
2
odpowiedz|usuń
~nieOSIOŁowski: jak widać i słychać Piasta kołodzieja PO-Qrqin-owało
dodano: Środa, 2014.05.21 21:14, IP:109.241.179.XXX
ok
3
not ok
2
odpowiedz|usuń
avatarespe: ~Autor: Bo jesteś naiwny i głupi, że ufasz politykom, zwłaszcza takim....
Naiwni są wyborcy peło.
dodano: Środa, 2014.05.21 21:29
ok
5
not ok
44
odpowiedz|usuń
avatarespe: ~n: Czym ty się chwalisz? To poruta jak nie wiem....
To nie chwalenie się tylko mądrość życiowa.
dodano: Środa, 2014.05.21 21:30
ok
8
not ok
42
odpowiedz|usuń
~Autor: ~666: Wrzuć pusta kartę. Siedzę w komisji i chętnie dopiszę krzyżyk pod szóstką na liście Korwina. fajna laseczka :P...
To lecę Cię zgwałcić, Twój idol uważa, że to nie jest przestępstwo, "kobiety zawsze się trochę opierają". Nawet się cieszę, że jesteś "fajna laseczka". PS. Oczywiście nigdy nie zrobił bym czegoś takiego, a Ty przemyśl kogo popierasz. PS2. Fałszowanie kar jako członek komisji wyborczej to przestępstwo.
dodano: Środa, 2014.05.21 21:39, IP:79.173.12.XXX
ok
3
not ok
6
odpowiedz|usuń
~PPP: ~Autor: To lecę Cię zgwałcić, Twój idol uważa, że to nie jest przestępstwo, "kobiety zawsze się trochę opierają". Nawet się cieszę, że jesteś &quot...
Chyba nie zrozumiałeś co mówił Korwin, albo przeczytałeś jedno zdanie wyrwane z kontekstu. Od sondażu w którym KNP przekroczył próg, jest niesamowita nagonka na tą osobę. Komuś się pali grunt pod nogami.
dodano: Środa, 2014.05.21 22:00, IP:94.254.148.XXX
ok
12
not ok
2
odpowiedz|usuń
avatarHolt: Przemek udaj się na kebaba... I jak jakiś kark będzie cię cioto gwałcił to stawiaj opór ale nie do końca jak to zaleca nawiedzony Korwinek co się Mikke z rozumem.
dodano: Środa, 2014.05.21 22:12
ok
21
not ok
10
odpowiedz|usuń
~Autor: espe: To nie chwalenie się tylko mądrość życiowa....
hahaha a to dobre. To głupota życiowa a nie mądrość. Jesteś najbardziej naiwny ze wszystkich.
dodano: Środa, 2014.05.21 22:36, IP:188.165.23.XXX
ok
3
not ok
4
odpowiedz|usuń
~Autor: espe: Naiwni są wyborcy peło....
Przecież ty się niczym od nich nie różnisz a napisałbym nawet, że jesteś bardziej naiwny. Prezesik Kaczyński taki wojowniczek, a sam zachachmencił 200 tys zł na boku hehe.
dodano: Środa, 2014.05.21 22:38, IP:188.165.23.XXX
ok
7
not ok
3
odpowiedz|usuń
~jachu: To Korwina mamy z głowy. Jak Pomidor na niego głosuje musi być źle. Korwin to karykatura człowieka któremu zacięła się płyta i gada bez przerwy to samo tylko coraz bardziej idiotycznie argumentując. Pomidor i Katastrofa.
dodano: Środa, 2014.05.21 23:11, IP:83.20.178.XXX
ok
8
not ok
13
odpowiedz|usuń
~666: ~jachu: To Korwina mamy z głowy. Jak Pomidor na niego głosuje musi być źle. Korwin to karykatura człowieka któremu zacięła się płyta i gada bez przerwy to sam...
Odpierz się od Pomidora fajansiarzu. Tanie piwo i zacne dupy, tylko jakiemuś obsrańcowi może nie pasować.
dodano: Czwartek, 2014.05.22 08:04, IP:83.20.34.XXX
ok
8
not ok
2
odpowiedz|usuń
~Autor: ~666: Odpierz się od Pomidora fajansiarzu. Tanie piwo i zacne dupy, tylko jakiemuś obsrańcowi może nie pasować. ...
... no i przekręty, ale to hipokrytom nie przeszkadza. Na tym stoi wasz świat.
dodano: Czwartek, 2014.05.22 09:32, IP:217.168.136.XXX
ok
2
not ok
5
odpowiedz|usuń
avatarfocus: Korwin do boju! Przedmieścia głosują na KNP!
dodano: Czwartek, 2014.05.22 12:54
ok
9
not ok
12
odpowiedz|usuń
avatarKazek: focus: Korwin do boju! Przedmieścia głosują na KNP!...
Ten jeden raz się z Tobą zgodzę... Jachu, to że zacięła mu się płyta to dobrze...przynajmniej nie jest jak prostytutka która pójdzie gdzie lepiej zapłacą...
dodano: Czwartek, 2014.05.22 15:27
ok
4
not ok
2
odpowiedz|usuń
~Autor: To nie jest postawa obywatela lub osoby ktora ma pretensje byc politykiem.Jak Polska ma miec takich obywateli to ja dziekuje i nigdy nie uda nam sie zbudowac prawdiwej demokracji zly przyklad dla mlodych wyborcow ktorzy sa jeszcze nie dojrzali i glusyja na byle kogo
dodano: Czwartek, 2014.05.22 16:58, IP:87.205.55.XXX
ok
0
not ok
2
odpowiedz|usuń
~Autor: focus: Korwin do boju! Przedmieścia głosują na KNP!...
Za robotę się weź.
dodano: Czwartek, 2014.05.22 17:11, IP:193.22.83.XXX
ok
3
not ok
5
odpowiedz|usuń
avatarespe: ~Autor: Przecież ty się niczym od nich nie różnisz a napisałbym nawet, że jesteś bardziej naiwny. Prezesik Kaczyński taki wojowniczek, a sam zachachmencił 200...
A co ma do tego wszystkiego Kaczyński? JKM niczego nowego nie zaproponował i nigdy nie zaproponuje. Jest karykaturą polityka bez żadnych szans nawet na wejście do parlamentu.
dodano: Czwartek, 2014.05.22 17:24
ok
1
not ok
36
odpowiedz|usuń
~Autor: Tylko NOWA PRAWICA !!!
dodano: Czwartek, 2014.05.22 18:20, IP:62.21.5.XXX
ok
6
not ok
2
odpowiedz|usuń
~Autor: espe: A co ma do tego wszystkiego Kaczyński? JKM niczego nowego nie zaproponował i nigdy nie zaproponuje. Jest karykaturą polityka bez żadnych szans nawet ...
Czyli tak jak Jarosław Kaczyński, Bez pomysłu, ale za to z nienawistnym atakiem.
dodano: Czwartek, 2014.05.22 19:29, IP:193.111.141.XXX
ok
2
not ok
4
odpowiedz|usuń
~mecenas: Jak już ktoś taki składa tego typu deklarację,to porażka tego ugrupowania jest wielce prawdopodobna...ciekawe kto ci Piasta płaci za szkodzenie Korwinowi???
dodano: Czwartek, 2014.05.22 21:32, IP:62.21.62.XXX
ok
2
not ok
4
odpowiedz|usuń
avatarPicjusz: espe: A co ma do tego wszystkiego Kaczyński? JKM niczego nowego nie zaproponował i nigdy nie zaproponuje. Jest karykaturą polityka bez żadnych szans nawet ...
Jeśli nawet zaproponuje, to na szczęście nie zrealizuje.
dodano: Czwartek, 2014.05.22 22:46
ok
64
not ok
4
odpowiedz|usuń
~Autor: seler: Janusz Korwin-Mikke powiedział, że zmusi wszystkich do wolności. Typowo lewackie myślenie. ...
Lewackie myślenie polega na zmuszaniu wszystkich do niewoli.
dodano: Czwartek, 2014.05.22 22:59, IP:46.175.43.XXX
ok
3
not ok
0
odpowiedz|usuń
~treeinfo: Szkoda, wielka szkoda, że tacy ludzie jak Piasta przyklejają się do Nowej Prawicy... Niech zakończą się wszystkie jego procesy, niech będzie już krystaliczny a następnie bierze się za politykowanie. Jak dotąd to krętacz!
dodano: Wtorek, 2014.08.05 13:33, IP:79.188.129.XXX
ok
1
not ok
2
odpowiedz|usuń
~Autor: ~Autor: Tylko NOWA PRAWICA !!!...
tylko PRA-wica PIE-rwotna: epoznan.pl/forum-topic-52877
dodano: Wtorek, 2014.08.05 16:43, IP:83.22.254.XXX
ok
4
not ok
1
odpowiedz|usuń
~rycerz wolnej woli : zgadzam się z opinią Lechowicza
dodano: Środa, 2014.08.06 15:23, IP:164.127.238.XXX
ok
0
not ok
4
odpowiedz|usuń
~lucius: Niestety Korwinowi spadają słupki między innymi przez takich Piastów... Zawsze doklejają się do grup mających szanse na awans i niesieni na ich grzbietach robią te swoje biznesiki za unijne pieniądze... Sporo osób na wieść, że kolega Piasta może mieć jakikolwiek związek z Nową Prawicą kategorycznie odmawia udziału w wyborach, stojąc na stanowisku, że to będzie dopiero bagno. Zbyt dużo smordu ten człowieczek za sobą ciągnie...
dodano: Piątek, 2014.10.03 00:40, IP:159.205.76.XXX
ok
0
not ok
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
PRZEMYSŁAW PIASTA
PrzemyslawPiasta.epoznan.pl
RSSsend_message
ARCHIWUM WPISÓW
Na kogo głosować w Poznaniu? (11 paź 2018)
W pułapce wyklętyzmu (2 mar 2018)
Skazy na pancerzach? (19 lut 2018)
Zakażmy handlu we wtorki (4 paź 2017)
Vae victis (31 lip 2017)
Wszędzie dobrze, ale w Unii najlepiej (12 lip 2017)
Cała Polska walczy ze smogiem. (9 sty 2017)
Coraz lepsza zmiana (2 gru 2016)
Murzyńskość dla zaawansowanych (5 paź 2016)
Smoleńscy prorocy, smoleńscy agnostycy (15 wrz 2016)
Spotkanie Endecji w Poznaniu (6 wrz 2016)
Trzecia Rzesza – reaktywacja (27 cze 2016)
Niewidzialne Chiny (21 cze 2016)
Polskie Imperium? (10 cze 2016)
Wróg u bram (22 mar 2016)
To nie jest nasza zmiana (14 mar 2016)
Rolnik przyPiSany do ziemi? (25 lut 2016)
Kto zapłaci za "dobrą zmianę"? (6 lut 2016)
Przepraszam za Mieszka (1 lut 2016)
Zdrada popłaca (14 sty 2016)
Ani słowa o WOŚP (9 sty 2016)
W obronie Jaśkowiaka (28 gru 2015)
Życie polityczne dzikich, na podstawie obserwacji mieszkańców Bolandy. (4 gru 2015)
Latający cyrk rodzimej produkcji (28 lis 2015)
Tęczowy korpus postępu (11 paź 2015)
Portret bez charakteryzacji (4 paź 2015)
Hitler też był imigrantem (14 wrz 2015)
Jak zmarnować 100 milionów (4 wrz 2015)
Złodzieje (24 sie 2015)
Duży i Mały (23 lip 2015)
Nie chcemy was tu (13 lip 2015)
Strzelnica (14 maj 2015)
Głosujemy na Kukiza! (8 maj 2015)
Jak głosować? - skrócony poradnik dla średnio zaawansowanych (3 maj 2015)
Moneta bez awersu (15 mar 2015)
Legenda o poznańskim smoku - PREMIERA (28 lis 2014)
„Legenda o poznańskim smoku” – zaproszenie na spotkanie z autorem (24 lis 2014)
STOP OSZUSTOM! (14 lis 2014)
Uwaga na oszustów (14 lis 2014)
Mamy prawo być dumni (7 lis 2014)
Razem? - raczej osobno (31 paź 2014)
Niezły burdel (28 paź 2014)
Rzeczpospolita urzędasów (16 paź 2014)
Matki, żony i kochanki (28 wrz 2014)
Chwała Grobelnemu (29 lip 2014)
Nieporozumienie ruchów miejskich (11 lip 2014)
Upadek (7 lip 2014)
Słuszny gniew, bezrozumny bunt (17 cze 2014)
Smutny los dzikich Helwetów (24 maj 2014)
Głosuję na Korwina (21 maj 2014)
Piersi są dobre (11 maj 2014)
Czekając na błąd scenarzysty (6 maj 2014)
Rocznica (3 maj 2014)
Feta, której nie było (25 mar 2014)
I kto tu jest ruskim agentem? (1 mar 2014)
W Bazarze o Dmowskim i nie tylko. (18 lut 2014)
Ostateczny krach państwa prawa (11 lut 2014)
Przeciw fałszywemu patriotyzmowi (31 sty 2014)
Rozbita rodzina resortowych dzieci (15 sty 2014)
Owsiak wypełza z lodówki a Tusk wychodzi z siebie (11 sty 2014)
Bójcie się Tuska, nawet gdy przynosi dary (5 sty 2014)
Politycy i idioci (27 gru 2013)
Przyznaję się do błędu. (23 gru 2013)
Żądam ocieplenia klimatu (22 gru 2013)
Nie piszcie ustaw, grajcie w piłkę! (19 gru 2013)
Wybory w domu wariatów (12 gru 2013)
Gdy rozum śpi budzą się My-Poznaniacy (6 gru 2013)
Unia, Ukraina a polska racja stanu (3 gru 2013)
Polski wyrób politykopodobny czyli dlaczego nasza polityka jest byle jaka? (28 lis 2013)
Mamy za dużo mieszkań socjalnych. (21 lis 2013)
Gender to głupota (18 lis 2013)
Czy żyjemy w państwie policyjnym? (15 lis 2013)
Obywatelscy jak Milicja Obywatelska (8 lis 2013)
Niebezpieczne kombinacje Ministerstwa Sprawiedliwości (4 lis 2013)
Granice tolerancji (2 lis 2013)